ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը հուլիսի 6-ին հանդիպել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար  Դեյվիդ Մորանի եւ փոխդեսպանի պաշտոնակատար Սթիվ Դոդզի հետ:
Զրուցակիցները խոսել են նախորդ շաբաթ Միացյալ Թագավորության խորհրդարանում ՄԹ-Հայաստան խորհրդարանական խմբի ձեւավորման վերաբերյալ: Խմբի ղեկավար է ընտրվել Պահպանողական կուսակցության պատգամավոր Թիմ Լոթընը: Բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը (Լորդերի պալատ) ընդգրկվել է խմբում որպես համանախագահ, պատգամավորներ Էնդրյու Ռոզինդելը, Ջեյմս Գրեյը, Մարկ Փրիթչարդը, Ֆերյալ Քլարկը` որպես փոխնախագահներ եւ Ջեյմս Մյուրեյը` որպես պատասխանատու լիազոր: Միացյալ Թագավորության Հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Անեթ Մոսկոֆյանը նշանակվել է խմբի քարտուղար: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում երկու բարեկամական խմբերի միջեւ կազմակերպել առցանց հանդիպում:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Միացյալ Թագավորության աջակցությամբ Ազգային ժողովում իրականացվող բարեփոխումների շուրջ` մասնավորապես կարեւորելով փորձագիտական հարթակների ստեղծումը:

6 июля руководитель фракции «Мой шаг» Лилит Макунц встретилась с Временным Поверенным в делах Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Армении Дэвидом Мораном и исполняющим обязанности заместителя посла Стивом Додсом.
Собеседники обсудили формирование в парламенте Великобритании на прошлой неделе парламентской группы Соединенное Королевство – Армения. Руководителем группы избран депутат Консервативной партии Тим Лоутон. В группу включены баронесса Керолайн Кокс (Палата лордов, сопредседатель), депутаты Эндрью Розиндейл, Джеймс Грей, Марк Притчард, Ферил Кларк (вице-председатели), Джеймс Мюррей (ответственный уполномоченный). Руководитель комиссии Ай Дата (Армянского Суда) Соединенного Королевства Анетт Москофян назначена секретарем группы. Достигнута договоренность о проведении в ближайшем будущем онлайн-встречи между двумя группами дружбы.
Стороны обменялись мнениями вокруг проводимых при содействии Соединенного Королевства реформ в НС, в частности подчеркнув важность создания экспертных платформ.